Newport University Newport University
NIU Online CampusNewport Adaylar???renci ??leriD?nem Bilgileri
NIU HAKKINDA   |   AKADEMİK PROGRAMLAR   |   KAYIT BİLGİLENDİRME   |   ETKİNLİKLER   |   ALBÜM   |   SORULAR   |   İLETİŞİM
 
Anasayfa NU Hakkında Newport Hedef ve Yöntemler :

Hedefler ve Amaç

Newport Üniversitesi, çeşitli nedenlerle üniversite düzeyinde eğitim görmemiş kişiler için geleneksel yüksek öğretim kurumlarına bilimsel bir alternatif olarak geliştirilmiştir. Kurulduğu 1976 yılından beri üniversite, her bireyin kendine özel farklı bir kişiliği olduğu fikrine dayanarak kişiye imkan ve fırsat verildiği takdirde kendi becerilerini sürekli geliştirebileceğini ve böylelikle topluma büyük yararlar sunmasının yanı sıra kendi kabiliyet ve başarısını da devamlı yükseltebileceğine inanır. Newport Üniversitesi kendi kendine öğrenmeye yatkın ve geleneksel kurumlara devam edemeyen bireyler için yönlendirilmiş bağımsız eğitim ve uzaktan eğitim programları sağlamaktadır. Üniversitenin amaçları şöyle sıralanabilir:

 1. Kariyerinde yükselmekte olan meslek sahiplerinin daha da gelişmelerini sağlamak
 2. Katılımcılara seçtikleri öğrenim alanında teorik ve teknik bilgileri sunmak
 3. Katılımcılara işlerinde ve ilgi alanlarında en son ve en etkin bilgi ve yöntemleri
  tanıtmak
 4. Her katılımcıdan öğrenilen konuların anlaşıldığına dair rapor almak
 5. Katılımcıların performans düzeylerinin ve mevcut olan veya gelecekte oluşabilecek
  ilgi alanlarındaki eğitimlerinin gelişmelerini sağlamak

Eğitim Yöntemleri

Uzaktan Eğitim

 Üniversitemizde uzaktan eğitim iki farklı yöntemle yapılmaktadır.
Öğrenci kayıt anında kendisine en uygun olanı seçmektedir:

 1. Yönlendirilmiş Bağımsız Eğitim (Independent Directed Learning)

Bu yöntemde öğrenci NU kayıt işlemini tamamladıktan sonra her çeyrek dönem (on haftalık eğitim dönemi) için kendisine ders kitapları ve ders notları gönderilir. Öğrenciye atanan eğitim danışmanı ile öğrenci bu dönem içinde sürekli iletişim halinde olarak, öğrenciye verilen projeleri tamamlamak üzere eğitim yaparlar. Öğrenci verilen ara sınavlar, final sınavları  geçip ders projelerini tamamlarsa ilgili dersin kredisini almaya hak kazanır.

 1. Eğitim Teknolojileri Kullanılarak yapılan öğretim ( E-learning )

Bu öğretim sisteminde öğrenciye eğitim portalımıza ulaşmak için bir şifre verilir ve öğrenci derslerini  bu portaldan online olarak alır.
Öğrencilerimiz İngilizce hazırlık okulumuzun tümünü e-ortamda alabilirler. Amerikalı öğretmenlerimizle canlı ders yapma imkanına sahip oldukları bu eğitim sisteminden 7 gün 24 saat yararlanabilirler.
Hazırlık okulunu bitiren öğrencilerimiz bölüm derslerini de aynı yöntemle alabileceklerdir.

 

Newport
Akademik Programlar
NU Hakkında
Hedef ve Yöntemler
Misyonumuz ve Vizyonumuz
Başkanın ve Rektörün Mesajları
Farklılık ve Esneklik


'Hiç kimse size, içinizdeki bilginin şafağında halen yarı uykuda olandan bir zerre fazlasını açıklayamaz. Öğrencileri arasinda medresenin gölgesinde yürüyen bir öğretmen, size bilgeliğini değil sadece inancını ve sevgisini verebilir. Eğer gerçek bir bilgeyse, bilgeliğinin evine davet etmek yerine, sizi kendi aklinizin eşiğine doğru yönlendirir. Halil CİBRAN
 
2013 © Newport University tasarım ve uygulama : CREALIVE