Newport University Newport University
NIU Online CampusNewport Adaylar???renci ??leriD?nem Bilgileri
NIU HAKKINDA   |   AKADEMİK PROGRAMLAR   |   KAYIT BİLGİLENDİRME   |   ETKİNLİKLER   |   ALBÜM   |   SORULAR   |   İLETİŞİM
 
Anasayfa Newport Hakkýnda Duyurular :

Mezun ve öğrencilerimizden gelen sorular ve cevapları:

Merhaba Sevgili Mezunlarımız;

Üniversitemizde oluşan yeni gelişmeler ve değişiklikler ile ilgili sizlerden gelen soruların bazılarının benzer sorular olmasından dolayı hepsini tek bir bölümde toplayıp cevaplamaya çalışacağız.

- Üniversitemiz mezunları neden apostilli diplomalara geçiş yapmalı?

a) Apostil, Lahey 5 Ekim 1961 anlaşması ile herhangi bir ülkede hazırlanmış bir belgenin (diploma, tapu ve önemli evraklar, vs.) başka bir ülkede kullanılabilmesi için zorunlu olan devlet onayıdır.
b) Mezunlarımızın başka bir ülkenin üniversitelerinde yüksek lisans veya doktora yapmak istemeleri durumunda apostil onayı gereklidir.
c) Türkiye’de Lahey Anlaşmasına imza atan ülkeler arasında olduğu için ileriki tarihlerde ülkemizde, üniversitemiz ile ilgili oluşabilecek olumlu gelişmelerden sonra yurtiçinde de apostilli diploma kullanılması gerekecektir. Bu bağlamda mezunlarımızın ileride ihtiyaç duyabilecekleri apostil belgesine sahip olabilmelerine önem vermekteyiz.
d) Apostil belgesinin öğrencilerimiz tarafından bireysel olarak istenmesi durumunda 350 USD ödenmesi gerekmektedir. Toplu olarak apostilli diplomalar istendiği zaman ise öğrenci başına bu bedel 250 USD olacaktır.
e) Apostilli diploma almak üniversitenin kendi ülkesinde eyalet onayı (State Approved / State Aproval) olduğu anlamına gelir. Fakat o üniversitenin akredite olduğu anlamına gelmez.
f) Akreditasyon üniversitemiz için önemli bir süreçtir. Şu an yapılan çalışmaların tümü de bu amaca yöneliktir.
g) Denklik diplomaların Türkiye’ deki herhangi bir üniversiteden alınan diplomalarla eşdeğer (denk) olduğu anlamına gelir. Denklik ile akreditasyon birbirine karıştırılmamalıdır.

- Üniversitemiz neden Janus University adını alıyor?

Üniversitemiz akreditasyon başvurusunu yaptığında California eyaletinde aynı isimde iki üniversitenin olmasından dolayı isim değişikliği zorunluluğu ortaya çıkmıştır. Bu durumdan dolayı, adını Janus University olarak değiştirerek çalışmalarına devam etmektedir. Üniversitemiz’den alınan tüm diplomalar Janus University’nin güvencesi altındadır.

- Janus University akredite olduğunda mezunlarmızı bundan yararlanabilecekler mi?

Janus University Amerika’ da akreditasyon süreci sonunda akredite olursa mezunlarımız bundan şüphesiz ki yararlanacaklardır. Yararlanma biçimi, kredi transferi oranı ve diğer sağlanacak kolaylıklar akreditasyon kuruluşu tarafından belirlenecektir.
- Gelen diploma Janus University diploması mı olacak?

Hayır, gelen diploma NU apostilli diploması olacaktır.


DİĞER DUYURULAR

.. - Newport veya Newport İnternational University öğrencilerine duyuru

- Apostilli Diploma almak isteyen öğrencilere duyuru...

- Newport Anket Hakkında

- Kadıköy Kampüs’te Bilgilendirme Toplantısı;

- 11.12.2013 Toplantı Ertelenmesii Hakkında

- Mezunlarımızla Bilgilendirme Toplantıları;

Tüm Duyurular

Newport
Akademik Programlar
NU Hakkında
Hedef ve Yöntemler
Misyonumuz ve Vizyonumuz
Başkanın ve Rektörün Mesajları
Farklılık ve Esneklik


Okullar her yerde öğrenmenin yalnızca bir doğru yolu olduğu ve bunun herkes için aynı yol olduğu varsayımından hareketle düzenlenir. Ancak okulun öğrettiği biçimde öğrenmeye zorlanmak, farklı şekilde öğrenen öğrenciler için cehennem azabıdır. Peter F. DRUCKER
 
2013 © Newport University tasarım ve uygulama : CREALIVE