Newport University Newport University
NIU Online CampusNewport Adaylar???renci ??leriD?nem Bilgileri
NIU HAKKINDA   |   AKADEMİK PROGRAMLAR   |   KAYIT BİLGİLENDİRME   |   ETKİNLİKLER   |   ALBÜM   |   SORULAR   |   İLETİŞİM
 
Anasayfa Akademik Programlar Lisans Programları:

Bilgisayar Mühendisliği

Uzaktan Eğitim ile verilen Davranış Bilimleri programında ; öğrencilere insan davranışlarını anlamayı, bunlara psikolojik, sosyolojik, eğitimsel ve felsefi açılardan bakmayı sağlamaya dönük bir eğitim veriliyor. Program, insan davranışlarının açık bir sistem olduğunu kabul eden, sürekli kendi dinamikleri içinde gelişen ve bilimsel olduğu kadar sosyo-kültürel, felsefik ve ekolojik değişimlere de cevap veren, çok boyutlu bir platform üzerine kurulu. Bu nedenle insan davranışı bilimleri, küresel bir yaklaşımla öğrenilmesi gereken bir program olarak öğrencilere sunuluyor. Ayrıca bu programla birey-aile,birey ?çevre , birey-işyeri gibi alanlarda, katılımcının kendisi ve toplum arasındaki iletişimi kuvvetlendirmesi hedefleniyor. Lisans, yüksek lisans ve doktora düzeyinde verilen bu programla bireylerin mesleki ve bireysel yaşamlarında kendi beklentilerine cevap verilmesi öngörülüyor.

Davranış Bilimleri, katılımcılara insan davranışlarını anlamalarını, bunlara psikolojik, sosyoljik, ve eğitsel açıdan bakmalarını sağlamak için hazırlanmış bir programdır. Program, insan davranışlarının açık bir sistem olduğunu kabul eden, sürekli kendi dinamikleri içinde gelişen ve bilimsel olduğu kadar sosyo kültürel, felsefik ve ekolojik değişimlere de cevap veren çok boyutlu bir platform üzerine kurulmuştur.Bu nedenle öğrenilmesi gereken bir program olarak hazırlanmıştır.

I. Kayıt İçin Ön Şart
Lise veya dengi okul mezunu olmak

II. Program İçin Gereklilikler
Programın tamamlanması için katılımcının 180 kredili ders alması gerekmektedir. Newport University genel yönetmeliğine göre 180 kredilik programın en az 45 kredilik kısmı İngilizce (10 kredi), Fen Bilimleri (5 Kredi) Matematik (10 kredi), Beşeri Bilimler (10 Kredi), Sosyal Bilimler (10 kredi) grubundaki derslerden oluşmalıdır. (Bkz. Ön lisans programı) Katılımcının daha önce başka üniversitelerden almış oldukları dersler toplam kredilerden düşmektedir.Zorunlu Dersler
HB 301 KİŞİLERARASI İLİŞKİ DİNAMİKLERİ 5
HB 404 KÜLTÜR VE KİŞİLİK 5
HB 405 PSİKOLOJİK DANIŞMANLIĞA GİRİŞ 5
HB 406 ANORMAL DAVRANIŞLAR PSİKOLOJİSİ 5
HB 417 GELİŞİM PSİKOLOJİSİ 5
HB 499 MEZUNİYET TEZİ/PROJESİ 10
Seçmeli Dersler
HB 302 BİLİMSEL ARAŞTIRMALARDA TEORİ VE PRATİK 5
HB 303 DÜNYADA SOSYOLOJİ 5
HB 400 KADIN PSİKOLOJİSİ 5
HB 401 SAĞLIK PSİKOLOJİSİ 5
HB 402 BÜYÜKLÜĞÜN DİNAMİKLERİ ;PSİKO TARİHSEL ANALİZ 5
HB 403 YAKIN İLİŞKİLER 5
HB 419 IRKSAL VE ETNİK İLİŞKİLER 5
HB 420 SAPKIN DAVRANIŞLAR 5
HB 422 İNSANLIK TARİHİ 5
HB 424 ULUSLARARASI İLİŞKİLER 5
HB 425 İLETİŞİM PSİKOLOJİSİ 5
HB 426 KENT SOSYOLOJİSİ 5
HB 430 DAVRANIŞ BİLİMLERİNDE ÖLÇME VE DEĞERLENDİRME 5
HB 494 YÖNLENDİRİLMİŞ ÇALIŞMA 5
HB 495 BAĞIMSIZ ARAŞTIRMA VE SUNUM 5
Newport
Akademik Programlar
Ön Lisans Programı
Lisans Programları
İşletme Bilimleri
Davranış Bilimleri
Bilgisayar Bilimleri
Yüksek Lisans Programları
   
Ücret ve Ödeme Şekilleri
  Uzaktan Eğitimdeki tüm programlarımızın ücret ve ödeme şekilleri hakkında ayrıntılı bilgi almak için buraya tıklayınız.


Ve şehrin yaşlılarından biri, "Bize iyilik ve kötülükten bahset." dedi. Ve o cevap verdi: "Yalnızca içinizdeki iyilikten bahsedebilirim, kötülükten değil. Çünkü kötülük, kendi açlık ve susuzluğu içinde azap çeken iyilikten başka ne olabilir ki? Gerçekten de iyilik, acıktığında en karanlık mağaralarda bile yiyecek arar ve susadığında kirli, durgun sulardan bile içer. Siz, kendinizle bir olduğunuzda iyisiniz; bununla birlikte, kendinizle bir olmadığınızda, kötü değilsiniz. Çünkü parçalanmış bir aile eşkiyaların ini değildir; sadece parçalanmış bir ailedir. Ve dümensiz bir gemi, tehlikeli adalar arasında amaçsızca dolaşır durur, ama dibe batmaz. Siz, kendinizden bir şeyler vermeye çabaladığınızda iyisiniz; Kendiniz için bir kazanç sağlamaya çalıştığınızda ise, kötü değilsiniz. Çünkü, bir şey kazanmak için uğraştığınızda, toprağa tutunan ve onun göğsünde beslenen bir kök gibisiniz. Doğaldır ki, meyve köke 'Benim gibi, olgun, dolgun ve bol bol veren ol..' demez. Çünkü, almak nasıl kök için bir ihtiyaçsa, meyve için de vermek bir gereksinimdir. Konuşurken tamamen uyanıksanız, iyisiniz. Ama, diliniz anlamsızca kekelerken uyukluyorsanız, kötü değilsiniz; Ve sürçen bir konuşma bile, zayıf bir dili güçlendirebilir. Amacınıza doğru sağlam ve cesur adımlarla ilerlediğinizde iyisiniz; Fakat oraya topallıyarak gittiğinizde de, kötü değilsiniz. Çünkü topallayanlarınız bile geri gitmez. Fakat güçlü ve hızlı olanlarınız, incelik gösterin ve topal birinin yanında asla topalllamayın. Halil CİBRAN, Ermiş Kitabından.
 
2013 © Newport University tasarım ve uygulama : CREALIVE